loading

Systém starostlivosti o zákazníka je nevyhnutnosť

Mať efektívne fungujúci systém starostlivosti o zákazníkov je radosť. Ak radosť nemáte, tak systém nefunguje správne.

Mať dnes efektívne fungujúci systém starostlivosti o zákazníkov je radosť. Ak radosť nemáte, tak systém nefunguje správne.

Čo môže byť totiž lepšie, než sa starať a rozmaznávať svojich zákazníkov, vďaka ktorým váš biznis existuje? Dôležité je to robiť tak, aby bol zákazník nadšený, aby sa k vám rád vracal a odporúčal vás ďalej.

Systém starostlivosti o zákazníka je dnes jednoducho nevyhnutnosť. Musíte vedieť, čo presne treba v každej chvíli vo vzťahu k zákazníkovi urobiť. Čo treba urobiť v momente, keď zákazník povie áno. Ktorý predajca sa mu venuje, aký darček alebo pozornosť za nákup dostane. Kto s ním bude komunikovať ďalej, kedy a kto overí, či bol zákazník spokojný a vyžiada si od neho spätnú väzbu alebo odporúčanie.

Všetko sú to procesné kroky, ktorými sa vyznačujú úspešné firmy. Dobre vedia, že predajná a ešte viac popredajná starostlivosť o zákazníkov je pre dlhodobý biznis kľúčová.

V úspešných firmách vedia aj to, že je 5 až 7 krát drahšie, získať nového zákazníka než si udržať toho existujúceho.

Prestaňte donekonečna míňať peniaze na to, aby ste získavali stále nových a nových zákazníkov. Dôležité je nezabúdať na tých, ktorých už máte! Využite efektívne každú príležitosť na kontakt s vašimi zákazníkmi. Venujte sa pravidelne aj tým "spiacim", ktorí vás už dávno nenavštívili. 

Investujte predovšetkým do toho, aby sa u vás zákazníci mali dobre a zostali s vami navždy. Investujte do systému, ktorý vám starostlivosť o zákazníkov zabezpečí na profesionálnej úrovni. V opačnom prípade sa o vašich zákazníkov postará niekto iný.

Potrebujete poradiť viac? Vypýtajte si ponuku.

FILTER: #zákazník#predajca#servis#služby#profesionálny prístup#obchod#CRM
Poslať Vytlačiť

ĎALŠIE ČLÁNKY

Sledujte nás a inšpirujte sa

Novinky do vášho emailu

Vybrané referencie

Volkswagen Audi SEAT Cupra Porsche Slovakia Mercedes Benz PORSCHE ŠKODA KIA Hyundai Kia Motors BMW Peugeot Citroen Opel Nissan Jeep Motor Car IMPA DAREX McDonald's Porsche Iner Auto Slovakia Homola Woodcote Staffino Hotel Hviezdoslav ARVAL Connect coworking Todos Alfa Life Deťom s rakovinou technologický inkubátor STU Bratislava LION CAR AL-MI Alcar ELIT Best Drive ARS pneu BMA STRABAG LYRA FIAT Diamond Medical Basta Digital Visibility Rehab CAre Volvo Land Rover Jaguar Qex Muziker Individual Auto Design  FNsP F.D.Roosevelta Banská Bystrica FINAL-CD Vetpoint Autoprofit Hilek SKDP Nara JP Auto Eurovat Cech Auto Impex Coop Jednota Nové Zámky Group M DEAL Factory doveziem.to

Filter

Používame súbory cookies pre zlepšenie funkčnosti našich stránok. Používaním webstránok maxwill.sk nám dávate súhlas s ich používaním na uloženie informácií. Viac informácií
OK