loading

Byť začiatočník, má svoje čaro

Ste nový v práci a pozícia, v ktorej máte byť v kontakte so zákazníkmi je pre vás veľkou neznámou? Odborné vedomosti a prax vám chýbajú?

Ste nový v práci a pozícia, v ktorej máte byť v kontakte so zákazníkmi je pre vás veľkou neznámou? Odborné vedomosti a prax vám chýbajú? Hrozí, že podľahnete presvedčeniu, že nemôžete podávať plnohodnotný výkon, pretože o produkte, službách, značke a firme ešte toho veľa neviete. Prípadný neúspech na začiatku sa podpíše pod klesajúcu úroveň vášho sebavedomia a je to len otázka času, kedy uveríte, že sa na dané miesto možno vôbec nehodíte.

Opak však môže byť pravdou. Každý, kto je vo svojej práci úspešný, raz niekedy začínal a rozhodujúce boli predovšetkým jeho osobnostné a komunikačné predpoklady a nie dokonalá znalosť produktu.

V akomkoľvek biznise má totiž fakt, že ste začiatočník svoje čaro. Najmä vtedy, ak to dokážete správne využiť.

Túto kartu môžete ale „zahrať“ len raz – a to na začiatku vášho vzťahu so zákazníkom. Je to taktika, ktorá stojí za to, aby ste si ju skúsili osvojiť.

Funguje to asi takto: v pozícii ste nový. Väčšina ľudí má prirodzený súcit s nováčikom a sú radi, keď mu môžu byť nápomocní. Nejaké obdobie môžete robiť určité chyby a budú vám tolerované.

Je to výnimočné obdobie, ktoré sa dá v dobrom slova zmysle „využiť“. Pýtajte sa čo najviac zákazníkov. Klaďte otázky nielen vtedy, keď nepoznáte odpoveď. Nech vám zákazník vysvetlí a povie, ako to v biznise chodí a čo očakáva od vás. Pýtajte sa, čo sa dá ešte v prístupe k zákazníkom vo všeobecnosti zlepšiť. Pýtajte sa, čo sa vo vašej branži nerobí správne. Zisťujte, čo ho ako zákazníka robí spokojným a naopak, čo mu v kontakte s personálom najviac prekáža.

Máte na to len jeden pokus, ale je to jedinečná príležitosť, ako sa veci naučiť v priateľskom prostredí a na začiatku práce so zákazníkmi.

Je jasné, že status začiatočníka sa nedá používať večne. Máte na to približne prvý rok. Tak nestrácajte čas a buďte radi, že ste dostali príležitosť začať!

FILTER: #zákazník#úspech#sebarozvoj#sebavedomie#začiatočník
Poslať Vytlačiť

ĎALŠIE ČLÁNKY

Sledujte nás a inšpirujte sa

Novinky do vášho emailu

Vybrané referencie

Volkswagen Audi SEAT Cupra Porsche Slovakia Mercedes Benz PORSCHE ŠKODA KIA Hyundai Kia Motors BMW Peugeot Citroen Opel Nissan Jeep Motor Car IMPA DAREX McDonald's Porsche Iner Auto Slovakia Homola Woodcote Staffino Hotel Hviezdoslav ARVAL Connect coworking Todos Alfa Life Deťom s rakovinou technologický inkubátor STU Bratislava LION CAR AL-MI Alcar ELIT Best Drive ARS pneu BMA STRABAG LYRA FIAT Diamond Medical Basta Digital Visibility Rehab CAre Volvo Land Rover Jaguar Qex Muziker Individual Auto Design  FNsP F.D.Roosevelta Banská Bystrica FINAL-CD Vetpoint Autoprofit Hilek SKDP Nara JP Auto Eurovat Cech Auto Impex Coop Jednota Nové Zámky Group M DEAL Factory doveziem.to

Filter

Používame súbory cookies pre zlepšenie funkčnosti našich stránok. Používaním webstránok maxwill.sk nám dávate súhlas s ich používaním na uloženie informácií. Viac informácií
OK