loading

Strach z odmietnutia

Chcete zvýšiť čísla predaja? Zavolajte väčšiemu počtu potenciálnych zákazníkov!

Dôležité pravidlo úspešného predaja znie: "Trávte viac času s rentabilnejšími zákazníkmi a aktívne ponúkajte." Neexistuje totiž iný spôsob, ktorý by vám generoval vyššie a zabezpečil jednoznačnejšie čísla predaja." 

Potenciálni zákazníci bežne zareagujú na ponuku predajného personálu: „Nie, nemám záujem.“, „Nechcem to.“, „Nepotrebujem to.“, „Nemôžem si to dovoliť.“, „Nemám to ako využiť.“, „Vyhovuje mi súčasný dodávateľ.“, „Nemám čas to teraz riešiť.“  Sú to celkom bežné a vlastne aj prirodzené reakcie na trhu plnom konkurencie. Nie sú osobné – tak ich neberte osobne. Napriek tomu sú často dôvodom, prečo predajný personál s ponúkaním otáľa.

Kľúčom k úspešnému predaju produktov alebo služieb je uvedomiť si, že odmietnutie nie je osobné. Každý zákazník má právo odmietnuť, nemať záujem a hodiť vašu ponuku do koša. S prípadným nezáujmom jednoducho musí každý profesionál vopred počítať. Koeficient úspešnosti je cca 4 - 7 %. Ak chcete dosiahnuť viac, musíte viac ponúkať. V opačnom prípade práve strach z odmietnutia spôsobí, že predajný personál urobí všetko možné, aby sa vyhol priamemu kontaktu s človekom, ktorý môže povedať "nie!". Je veľmi dôležité byť sebavedomý a optimistický počas celodenného stretávania sa so zákazníkmi.

Chcete zvýšiť čísla predaja? Zavolajte väčšiemu počtu potenciálnych zákazníkov!

Ako povedal Winston Churchill: „Úspech je schopnosť ísť od jedného zlyhania k druhému bez straty nadšenia.“

Medzi počtom kontaktov, ktoré získate a úrovňou predaja je totiž priamy vzťah. Keď zvýšite výkony v predaji, čísla budú pracovať pre vás a a vy si zaistíte úspech. 

FILTER: #zákazník#predaj#úspech#výkon#aktívny predaj
Poslať Vytlačiť

ĎALŠIE ČLÁNKY

Sledujte nás a inšpirujte sa

Novinky do vášho emailu

Vybrané referencie

Volkswagen Audi SEAT Cupra Porsche Slovakia Mercedes Benz PORSCHE ŠKODA KIA Hyundai Kia Motors BMW Peugeot Citroen Opel Nissan Jeep Motor Car IMPA DAREX McDonald's Porsche Iner Auto Slovakia Homola Woodcote Staffino Hotel Hviezdoslav ARVAL Connect coworking Todos Alfa Life Deťom s rakovinou technologický inkubátor STU Bratislava LION CAR AL-MI Alcar ELIT Best Drive ARS pneu BMA STRABAG LYRA FIAT Diamond Medical Basta Digital Visibility Rehab CAre Volvo Land Rover Jaguar Qex Muziker Individual Auto Design  FNsP F.D.Roosevelta Banská Bystrica FINAL-CD Vetpoint Autoprofit Hilek SKDP Nara JP Auto Eurovat Cech Auto Impex Coop Jednota Nové Zámky Group M DEAL Factory doveziem.to

Filter

Používame súbory cookies pre zlepšenie funkčnosti našich stránok. Používaním webstránok maxwill.sk nám dávate súhlas s ich používaním na uloženie informácií. Viac informácií
OK