loading

Odbornosť a skúsenosti alebo slušnosť a lojálnosť?

Často dostávam otázku, koho by som si nechala vo firme ja. Slušného, lojálneho, hoci s pracovnými nedostatkami alebo odborníka so skúsenosťami, ale jeho negatívny prístup, nezáujem a  správanie bez rešpektu ku komukoľvek, všetkým prekáža. 

Slušný a lojálny odborník s dlhoročnými skúsenosťami. Dokonalá kombinácia. Dokonalosť žiaľ neexistuje a teda aj dokonalých zamestnancov je asi skôr menej než viac. A dilema je na svete. Koho si nechať a koho poslať preč?

Hlavne vtedy, keď sa má majiteľ alebo vedenie firmy z nejakého dôvodu rozhodnúť, či a koho, resp. nie vždy majú úplne jasno v tom, kto z ich zamestnancov má pre nich naozaj význam a koho by sa mali snažiť udržať čo najdlhšie vo firme.

Často dostávam otázku, koho by som si nechala vo firme ja. Slušného, lojálneho, hoci s pracovnými nedostatkami alebo odborníka so skúsenosťami, ktorý síce všetko vie ale jeho negatívny prístup, nezáujem a  správanie bez rešpektu ku komukoľvek, všetkým prekáža. Odpoveď sa hľadá ťažko, pretože nie vždy poznám úplne všetky okolnosti alebo súvislosti. Kritériá má tiež každý iné a aj priority a hodnoty vyznáva rôzne.

Rozhodujúce je tiež, ako sa správa k zamestnancom konkrétne vedenie firmy alebo majiteľ. Aké sú tam vzťahy medzi ľuďmi a či je obojstranný záujem, aby bola spokojná nielen firma ale aj zamestnanec … atď atď.

Vidím v každodennej praxi, že ak sú kvalitné vzťahy a záujem o obojstrannú spokojnosť, vtedy je aj vnútorná motivácia silnejšia a zamestnanci “nevyhoria” tak skoro, hoci možno ich výsledky nie sú vždy úplne 100%-né ale z dlhodobého hľadiska sú postačujúce.

Ak si mám teda vybrať, kto je pre firmu dôležitejší, vyberám si slušnosť a lojálnosť pred odbornosťou a skúsenosťou. To, čo potrebujú ľudia vedieť a ovládať, sa ich dá skôr či neskôr naučiť, ale slušne sa správať, rešpektovať majiteľa, zákazníka a firmu ako zdroj svojho príjmu a schopnosť byť lojálny, to musí mať človek jednoducho v sebe. Hotovo. Bodka.

FILTER: #zamestnanec#predaj
Poslať Vytlačiť

ĎALŠIE ČLÁNKY

Sledujte nás a inšpirujte sa

Novinky do vášho emailu

Vybrané referencie

Volkswagen Audi SEAT Cupra Porsche Slovakia Mercedes Benz PORSCHE ŠKODA KIA Hyundai Kia Motors BMW Peugeot Citroen Opel Nissan Jeep Motor Car IMPA DAREX McDonald's Porsche Iner Auto Slovakia Homola Woodcote Staffino Hotel Hviezdoslav ARVAL Connect coworking Todos Alfa Life Deťom s rakovinou technologický inkubátor STU Bratislava LION CAR AL-MI Alcar ELIT Best Drive ARS pneu BMA STRABAG LYRA FIAT Diamond Medical Basta Digital Visibility Rehab CAre Volvo Land Rover Jaguar Qex Muziker Individual Auto Design  FNsP F.D.Roosevelta Banská Bystrica FINAL-CD Vetpoint Autoprofit Hilek SKDP Nara JP Auto Eurovat Cech Auto Impex Coop Jednota Nové Zámky Group M DEAL Factory doveziem.to

Filter

Používame súbory cookies pre zlepšenie funkčnosti našich stránok. Používaním webstránok maxwill.sk nám dávate súhlas s ich používaním na uloženie informácií. Viac informácií
OK