loading

Ako úspešne robiť svoj vlastný biznis?

Často práve pri školeniach a tréningoch predajného personálu dostávame otázku, či sme už niekedy niečo predávali.

Jedna z vecí, ktorá veľa ľudí dokáže odradiť od podnikania, je strach z toho, že budú musieť predávať. Nás to naopak baví. Výhodou je, že nemusíme používať žiadne nátlakové, agresívne ani manipulatívne techniky, pretože služby, ktoré ponúkame sú overiteľné, porovnateľné a najmä merateľné.

Vieme, že správny predaj je o aktívnom počúvaní a permanentnej konverzácii s našimi zákazníkmi. Vieme aj to, že často nerozhoduje cena ale odporúčanie od nášho spokojného existujúceho zákazníka a schopnosť vzbudiť dôveru a nadviazať vzťah s novým zákazníkom. Bez ohľadu na fakt, či má byť výsledkom našej konverzácie so zákazníkom predaj alebo nie, snažíme sa vždy zanechať dobrý dojem.

Pre úspešný predaj nestačí len to, aby sme poznali vlastné produkty a služby. Je jasné, že musíme mať prehľad o konkurencii. Zaujíma nás najmä to, v čom je naša konkurencia lepšia a aké sú jej silné stránky.

Napriek všetkému vieme úplne presne, v čom spočíva práve hodnota nášho produktu a neexistuje na svete nikto, kto by tomu potreboval veriť viac, než my.

V konečnom dôsledku z každého, kto niečo predáva, musí byť cítiť, že absolútne verí tomu, čo predáva!

Presvedčili sme sa, že nadšenie pre vec a entuziazmus zvyknú byť nákazlivé.

Overili sme si aj to, že jednou z najväčších výhod je byť iniciatívni, ľahko zastihnuteľní a spoľahliví

Našim cieľom je vždy priniesť do vzťahu so zákazníkom niečo, čo je pridanou hodnotou. Pomáhame zákazníkovi vyvarovať sa chýb aj vďaka našim vlastným skúsenostiam a byť pre neho inšpiráciou.

Nespoliehame sa len na odporúčania a nečakáme na to, kým sa našej konkurencii prestane dariť. Práve naopak. Vyhľadávame príležitosti na realizáciu aj z vlastnej iniciatívy. Vďaka obchodným partnerom si dokážeme sprostredkovať nových zákazníkov navzájom a vytvárať si tak stále nové a nové obchodné príležitosti. Pravidelne aktualizujeme webstránku, analyzujeme návštevnosť, systematicky pracujeme s firemnou facebook stránkou a píšeme články na blog.

To najdôležitejšie ale je, že nás to baví. Nevzdávajte sa a začnite aj vy robiť to, čo naozaj chcete. Nikdy nie je neskoro! ;-)

FILTER: #biznis#úspech#konkurencia#predaj#zákazník#príležitosť
Poslať Vytlačiť

ĎALŠIE ČLÁNKY

Sledujte nás a inšpirujte sa

Novinky do vášho emailu

Vybrané referencie

Volkswagen Audi SEAT Cupra Porsche Slovakia Mercedes Benz PORSCHE ŠKODA KIA Hyundai Kia Motors BMW Peugeot Citroen Opel Nissan Jeep Motor Car IMPA DAREX McDonald's Porsche Iner Auto Slovakia Homola Woodcote Staffino Hotel Hviezdoslav ARVAL Connect coworking Todos Alfa Life Deťom s rakovinou technologický inkubátor STU Bratislava LION CAR AL-MI Alcar ELIT Best Drive ARS pneu BMA STRABAG LYRA FIAT Diamond Medical Basta Digital Visibility Rehab CAre Volvo Land Rover Jaguar Qex Muziker Individual Auto Design  FNsP F.D.Roosevelta Banská Bystrica FINAL-CD Vetpoint Autoprofit Hilek SKDP Nara JP Auto Eurovat Cech Auto Impex Coop Jednota Nové Zámky Group M DEAL Factory doveziem.to

Filter

Používame súbory cookies pre zlepšenie funkčnosti našich stránok. Používaním webstránok maxwill.sk nám dávate súhlas s ich používaním na uloženie informácií. Viac informácií
OK