loading

Milujte sťažnosti svojich zákazníkov

Sťažnosťami sa zaoberajte zásadne ešte pretým, než sú vyslovené!

K sťažnostiam a reklamáciám netreba pristupovať ako k nepríjemnostiam, ktoré narúšajú kľud personálu. Sú jednoducho súčasťou obchodu. Zaoberajte sa nimi zásadne ešte predtým, než sú vyslovené!

Vzťah medzi nespokojnosťou zákazníkov a ich prejavom nespokojnosti, ktorá by mala vyústiť do sťažnosti či reklamácie, je nepriamo úmerný. Čo z toho vyplýva? Nie všetci zákazníci, ktorí sú nespokojní sa aj sťažujú.

3 dôvody, prečo sa zákazníci nesťažujú?

Pozor, existuje ešte aj štvrtý dôvod:

Sťažnosťami sa preto zaoberajte zásadne ešte pretým, než sú vyslovené!

Poďakujte sa za každú sťažnosť a milujte možnosť vybaviť nespokojného zákazníka. Uľahčite to zákazníkom a dajte im priestor na prejav nespokojnosti. Každá sťažnosť vám dáva príležitosť, aby ste sa odlíšili od konkurencie.

Veľmi často sú zákazníci personálom považovaní za večne nespokojných, ktorým je ťažké zavďačiť sa. To je však nebezpečný prístup. Ak by ste začali merať, ako je to v skutočnosti, tak prídete na to, že v priemere len 4 % nespokojných zákazníkov sa prídu sťažovať. Drvivá väčšina zákazníkov, ktorí sa raz niekde sklamali, si tam nikdy nič nekúpia.

Keď začnete strácať zákazníkov „potichu“ a bez upozornenia, je to veľmi nebezpečné, lebo nemáte možnosť zistiť, v čom je problém a ako ho odstrániť.
Zákazníci, ktorí sa sťažujú a potom odídu, alebo čakajú na nápravu sú pre vás vzácnosť. Dávajú vám totiž neoceniteľnú spätnú väzbu, za ktorú by ste mali byť vďační.

FILTER: #konkurencia#spokojnosť#zákazník#sťažnosť#reklamácia
Poslať Vytlačiť

ĎALŠIE ČLÁNKY

Sledujte nás a inšpirujte sa

Novinky do vášho emailu

Vybrané referencie

Volkswagen Audi SEAT Cupra Porsche Slovakia Mercedes Benz PORSCHE ŠKODA KIA Hyundai Kia Motors BMW Peugeot Citroen Opel Nissan Jeep Motor Car IMPA DAREX McDonald's Porsche Iner Auto Slovakia Homola Woodcote Staffino Hotel Hviezdoslav ARVAL Connect coworking Todos Alfa Life Deťom s rakovinou technologický inkubátor STU Bratislava LION CAR AL-MI Alcar ELIT Best Drive ARS pneu BMA STRABAG LYRA FIAT Diamond Medical Basta Digital Visibility Rehab CAre Volvo Land Rover Jaguar Qex Muziker Individual Auto Design  FNsP F.D.Roosevelta Banská Bystrica FINAL-CD Vetpoint Autoprofit Hilek SKDP Nara JP Auto Eurovat Cech Auto Impex Coop Jednota Nové Zámky Group M DEAL Factory doveziem.to

Filter

Používame súbory cookies pre zlepšenie funkčnosti našich stránok. Používaním webstránok maxwill.sk nám dávate súhlas s ich používaním na uloženie informácií. Viac informácií
OK