loading

Ja som O.K., moja cena je O.K.

Identifikácia predajcu s jeho cenou je rozhodujúca pre úspešné uzatvorenie obchodu. 

Identifikácia predajcu s jeho cenou je rozhodujúca pre úspešné uzatvorenie obchodu. To znamená, byť vnútorne presvedčený a veriť si, lebo ak pochybuje predajca, ako má uveriť zákazník?!

Zákazníci na trhu majú rôzne kúpne motívy. Ak aj pripustíme, že až v 90% rozhoduje cena, tak ešte stále nám zostáva 10% zákazníkov, ktorí chcú, aby ich niekto presvečil o kvalite a úžitkovej hodnote produktu, teda o tom, prečo by si ho mali kúpiť. Bavme sa teda predovšetkým o tých zákazníkoch, na ktorých máme vplyv bez ohľadu na cenu. Je ich oveľa menej, ale práve preto ich potrebujeme získať!

V praxi si často predajcovia neveria, lebo uverili zákazníkom, že to, čo predávajú nemá zodpovedajúcu cenu a je príliš drahé. Domnievajú sa, že konkurencia má fakt to isté lepšie, lacnejšie, skôr k odberu. Táto obava je v drvivej väčšine prípadov úplne neopodstatnená. A problém v predaji je na svete: ak totiž pochybuje už samotný predávajúci, ako má uveriť kupujúci?

Veriť v úspech a byť vnútorné presvedčený, to zohráva kľúčovú úlohu pri predaji čohokoľvek komukoľvek. Predajca musí vedieť, že odpor voči cene zo strany zákazníka je často prejavom postojov a emócií, nie faktickým problémom. Ak sa totiž zákazník nakoniec pre produkt nerozhodne, nie je to preto, že to bolo drahé, ale preto, že nerozhodný a nepresvedčivý predajca nepodporil jeho kúpychtivosť. Zákazník sa nedozvedel, aký úžitok mu produkt prinesie, čo z toho bude mať, ak ho bude vlastniť, prečo by si to mal kúpiť atď.

Cena je z 80% o emóciách a len z 20% o racionálnom uvažovaní. Každopádne zákazník má právo vyjednávať o cene vždy a je len napredajcovi, ako rokovanie o cene a aj celý vyjednávací proces zvládne.

FILTER: #cena#predajca#zákazník#emócie#sebarozvoj#predaj#zľava#vyjednávanie#aktívny predaj
Poslať Vytlačiť

ĎALŠIE ČLÁNKY

Sledujte nás a inšpirujte sa

Novinky do vášho emailu

Vybrané referencie

Volkswagen Audi SEAT Cupra Porsche Slovakia Mercedes Benz PORSCHE ŠKODA KIA Hyundai Kia Motors BMW Peugeot Citroen Opel Nissan Jeep Motor Car IMPA DAREX McDonald's Porsche Iner Auto Slovakia Homola Woodcote Staffino Hotel Hviezdoslav ARVAL Connect coworking Todos Alfa Life Deťom s rakovinou technologický inkubátor STU Bratislava LION CAR AL-MI Alcar ELIT Best Drive ARS pneu BMA STRABAG LYRA FIAT Diamond Medical Basta Digital Visibility Rehab CAre Volvo Land Rover Jaguar Qex Muziker Individual Auto Design  FNsP F.D.Roosevelta Banská Bystrica FINAL-CD Vetpoint Autoprofit Hilek SKDP Nara JP Auto Eurovat Cech Auto Impex Coop Jednota Nové Zámky Group M DEAL Factory doveziem.to

Filter

Používame súbory cookies pre zlepšenie funkčnosti našich stránok. Používaním webstránok maxwill.sk nám dávate súhlas s ich používaním na uloženie informácií. Viac informácií
OK