loading

Mať románik so zákazníkom nestačí

Spokojnosť zákazníka je fajn, lojalita je dobrá, opakovaný nákup je často prejavom nadšenia. Ale nič z toho nie je láska.

Spokojnosť zákazníka je fajn, lojalita je dobrá, opakovaný nákup je často prejavom nadšenia. Ale nič z toho nie je láska.

Ak si naozaj chcete získať zákazníka a udržať na celý život, musíte mať srdce na dlani a usilovať sa pri každej príležitosti o jeho lásku.

Prečo? Tu je 5 dobrých dôvodov:

Je to dobrý pocit

Bez ohľadu na to, čo predávate sa budete cítiť lepšie, keď slúžite ľuďom, na ktorých vám naozaj záleží. Stojí vás to menej energie byť milý a vaša práca sa stáva pre vás zábavou. Ideálne je, ak to, čo máte radi, robíte aj pre ľudí, ktorí milujú to, čo robíte.

Je to jednoduchšie

Ľahšie sa predáva zákazníkovi, ktorý k vám má vzťah ako tomu bežnému či úplne novému. Zároveň platí, že je minimálne 5 krát drahšíe získať nového zákazníka, ako udržať si toho existujúceho.

Je to výhodnejšie

Zvýšenie zákazníckej spokojnosti čo i len o 5 % môže znamenať zvýšenie vašich ziskov o 5 – 95 %. Noví zákazníci sú totiž oveľa viac citlivejší na ceny a vyžadujú si obrovské množstvo času, ktoré im treba venovať, kým sa vôbec pre váš produkt alebo službu rozhodnú.

Je to najsilnejší marketingový nástroj

Ak vás má zákazník rád, nemôže si pomôcť a chce o vás stále hovoriť aj svojim známym a priateľom. Keď sa vám podarí vyvolať v nich pocit výnimočnosti, budú vašim najsilnejším marketingovým nástrojom, pretože šíria pozitívne referencie a odporúčania.

Je to spôsob ako si udržať zamestnancov

Veď kto by nechcel pracovať na mieste, ktoré im dáva možnosť byť k druhým láskavý a ohľaduplný? Kto by nechcel počúvať slová chvály od zákazníkov? Každý predsa hľadá spôsob, ako dať svojej práci väčší zmysel.

FILTER: #zákazník#predaj#lojalita
Poslať Vytlačiť

ĎALŠIE ČLÁNKY

Sledujte nás a inšpirujte sa

Novinky do vášho emailu

Vybrané referencie

Volkswagen Audi SEAT Cupra Porsche Slovakia Mercedes Benz PORSCHE ŠKODA KIA Hyundai Kia Motors BMW Peugeot Citroen Opel Nissan Jeep Motor Car IMPA DAREX McDonald's Porsche Iner Auto Slovakia Homola Woodcote Staffino Hotel Hviezdoslav ARVAL Connect coworking Todos Alfa Life Deťom s rakovinou technologický inkubátor STU Bratislava LION CAR AL-MI Alcar ELIT Best Drive ARS pneu BMA STRABAG LYRA FIAT Diamond Medical Basta Digital Visibility Rehab CAre Volvo Land Rover Jaguar Qex Muziker Individual Auto Design  FNsP F.D.Roosevelta Banská Bystrica FINAL-CD Vetpoint Autoprofit Hilek SKDP Nara JP Auto Eurovat Cech Auto Impex Coop Jednota Nové Zámky Group M DEAL Factory doveziem.to

Filter

Používame súbory cookies pre zlepšenie funkčnosti našich stránok. Používaním webstránok maxwill.sk nám dávate súhlas s ich používaním na uloženie informácií. Viac informácií
OK