loading

Dobre vyzerať nie je prepych

Profesionálny image je podriadený určitým pravidlám, ktoré by sme mali vo vlastnom záujme rešpektovať.

Profesionálny image je podriadený určitým pravidlám, vyplývajúcich z praktických potrieb, každodenný požiadaviek a z očakávaní a predstáv zákazníkov spájaných s danou profesiou.

Rozhodnutie obliekať sa v súlade s tým, čo firma očakáva, ukazuje, že ste sa rozhodli byť členom tímu.

Umenie dobre sa obliekať nie je však “darom od Boha”. Základným vedomostiam je možné sa naučiť – problém je v tom, že ich nikde nikto neučí.

Tu je niekoľko všeobecných odporúčaní, ktoré by vám mohli pomôcť.

1. Rozpočet

Rozpočet je výrazom stavu mysli. Väčšina ľudí míňa toľko, koľko sú mentálne pripravení vydať, a nie toľko, koľko si môžu dovoliť.

Skôr, než si kúpite niečo nové na oblečenie, zamyslite sa nad „pravidlom 3“:

2. Základné pravidlá pre vytváranie profesionálneho šatníka

Tí, ktorí sa vedia obliekať, dokážu nájsť potrebnú jednotu medzi tým, čo vyžaduje ich profesia, resp. pozícia a originalitou vyjadrujúcu ich osobnosť.

Voľba farieb nie je pri profesionálnom obliekaní len otázkou estetiky, alebo ich vhodnosti či nevhodnosti pre danú príležitosť. Farby majú psychologický význam a môžu o človeku veľa prezradiť.

3. Čo môže v biznise zničiť váš profesionálny vzhľad?

To, že je niekto dobre upravený, niektorí ľudia proste nezaregistrujú. Každý človek si ale všimne, keď na niekom niečo nie je „v poriadku“, a to aj vtedy, keď má sám čo naprávať. ;-)

FILTER: #image#profesionál#úspech#predaj#predajca
Poslať Vytlačiť

ĎALŠIE ČLÁNKY

Sledujte nás a inšpirujte sa

Novinky do vášho emailu

Vybrané referencie

Volkswagen Audi SEAT Cupra Porsche Slovakia Mercedes Benz PORSCHE ŠKODA KIA Hyundai Kia Motors BMW Peugeot Citroen Opel Nissan Jeep Motor Car IMPA DAREX McDonald's Porsche Iner Auto Slovakia Homola Woodcote Staffino Hotel Hviezdoslav ARVAL Connect coworking Todos Alfa Life Deťom s rakovinou technologický inkubátor STU Bratislava LION CAR AL-MI Alcar ELIT Best Drive ARS pneu BMA STRABAG LYRA FIAT Diamond Medical Basta Digital Visibility Rehab CAre Volvo Land Rover Jaguar Qex Muziker Individual Auto Design  FNsP F.D.Roosevelta Banská Bystrica FINAL-CD Vetpoint Autoprofit Hilek SKDP Nara JP Auto Eurovat Cech Auto Impex Coop Jednota Nové Zámky Group M DEAL Factory doveziem.to

Filter

Používame súbory cookies pre zlepšenie funkčnosti našich stránok. Používaním webstránok maxwill.sk nám dávate súhlas s ich používaním na uloženie informácií. Viac informácií
OK