loading

Kedy je lepšie obchod alebo prevádzku radšej zatvoriť?

Niekedy vzdať sa neznamená byť slabý. Môže to znamenať, že musíte byť dostatočne silný sa rozhodnúť.

Možno tú dilemu poznáte. Pokúsiť sa firmu postaviť znovu na nohy alebo sa konečne prestať snažiť ten svoj biznis zachrániť? Hlava by už aj chcela ale srdce obchodníka a ego podnikateľa ešte stále nepustí. Tu sú dôvody, pre ktoré treba rozhodnutie urobiť čo najskôr:

1. Nevychádzajú vám čísla a nezarábate

Určite sa zhodneme na tom, že dôvodom, pre ktorý vznikne každý podnikateľský subjekt je zarábať peniaze. Ak sa to zrazu nedeje, tak to môže znamenať, že sa naopak deje niečo nesprávne. Pri obchodovaní v dnešnej dobe, to už nie je len o odhodlaní a láske k predmetu činnosti, ale aj o schopnosti robiť obchod správne. Udržateľný biznis by mal pokryť všetky vaše náklady a bez problémov uživiť vás aj vašich zamestnancov. 

2. Nebaví vás to a predávanie vás už obťažuje

Produkt vás síce stále ešte zaujíma, ale slúžiť zákazníkovi a samotná komunikácia s ním vás obťažuje a snažíte sa jej vyhnúť. Zabudli ste, že schopnosť predávať je umenie a princíp spočíva v oslovení čo najväčšieho počtu komunikačných zmyslov zákazníka, t.j. neponúkate len tovar ale v konečnom dôsledku aj zážitok z nákupu. Váš predajný personál už tiež dávno vyhorel a vybavuje zákazníkov reaktívne a bez záujmu ovplyvniť z vlastnej iniciatívy hodnotu nákupu zákazníka.

Počiatočné nadšenie z otvoreného obchodu alebo spustenia e-shopu by mal vystriedať hlbší pocit, že ste na správnom mieste a vaša práca dáva zmysel. Zmysluplné by sa vám malo zdať stále viac aj zarábanie peňazí a pribúdajúci počet zákazníkov. Ak sa to nestane a vy sa prestanete tešiť z práce, je čas na zmenu.

3. Zákazníci sú stále náročnejší a nepríjemnejší

Máte stále častejšie pocit, že sa stretávate len so samými ignorantmi, ktorí absolútne nedokážu oceniť genialitu vášho biznisu, pýtajú si stále niečo, čo vy v ponuke vôbec nemáte a zakladajú si na nepodstatných maličkostiach? Dokonca ak aj raz niečo predsa len kúpia, už sa viac nevrátia. Snažiť sa o budovanie a upevňovaie vzťahu s každým zákazníkom je pre vás takmer nadľudský výkon. Jasný dôkaz o tom, že vás práca doteraz stála oveľa viac energie, než ste dostali späť. Kým urobíte akékoľvek rozhodnutie, zoberte si dovolenku. Ak sa vaša nálada ani potom nezmení, je lepšie firmu zatvoriť a venovať sa niečomu inému.

4. Ste závislý od reklamy

Zdá sa vám, že od začiatku podnikania ste už dali do reklamy nevyčísliteľné sumy, ktoré sa vám aj tak nevrátili. Začínate teda robiť presný opak a rozhodli ste sa, že do reklamy viac nedáte ani euro. Máte totiž pocit, že keď reklama beží, tak zákazníci ako tak prichádzajú. Ale akonáhle skončí, tak máte v predajni pusto a klesá aj denná návšteva e-shopu. Pre retailový predaj je to likvidačná stratégia. 

5. Konkurencia je stále silnejšia

V biznise platí, že: “Buď ste lepší, alebo lacnejší”. Vám už ale nepomáha ani ponúkanie rôznych akcií či sezónne výpredaje. A ešte k tomu sa vám zdá, že jediná cesta k úspechu a k spokojnému zákazníkovi vedie len cez ponúkanie zliav. Idete nesprávnou cestou. Spokojných zákazníkov chce každý, ale nikdy by to nemalo byť na úkor vášho zisku. Ak sa vám nechce hľadať iné spôsoby udržania existujúcich alebo získavania nových zákazníkov a o marketingových nástrojoch ako je facebook alebo newsletter už nechcete ani počuť, zaveste podnikanie na klinec. Niekedy vzdať sa neznamená byť slabý. Môže to znamenať, že musíte byť dostatočne silný sa rozhodnúť. 

FILTER: #podnikanie#zákazník#zisk#reklama#rozhodnutie#predaj#obchodník
Poslať Vytlačiť

ĎALŠIE ČLÁNKY

Sledujte nás a inšpirujte sa

Novinky do vášho emailu

Vybrané referencie

Volkswagen Audi SEAT Cupra Porsche Slovakia Mercedes Benz PORSCHE ŠKODA KIA Hyundai Kia Motors BMW Peugeot Citroen Opel Nissan Jeep Motor Car IMPA DAREX McDonald's Porsche Iner Auto Slovakia Homola Woodcote Staffino Hotel Hviezdoslav ARVAL Connect coworking Todos Alfa Life Deťom s rakovinou technologický inkubátor STU Bratislava LION CAR AL-MI Alcar ELIT Best Drive ARS pneu BMA STRABAG LYRA FIAT Diamond Medical Basta Digital Visibility Rehab CAre Volvo Land Rover Jaguar Qex Muziker Individual Auto Design  FNsP F.D.Roosevelta Banská Bystrica FINAL-CD Vetpoint Autoprofit Hilek SKDP Nara JP Auto Eurovat Cech Auto Impex Coop Jednota Nové Zámky Group M DEAL Factory doveziem.to

Filter

Používame súbory cookies pre zlepšenie funkčnosti našich stránok. Používaním webstránok maxwill.sk nám dávate súhlas s ich používaním na uloženie informácií. Viac informácií
OK