loading

4 tipy ako sa vysporiadať s konkurenciou

Každý dúfa, že zákazník si vyberie práve jeho produkt alebo služby. Konkurencia nespí a usiluje sa presne o to isté. Ako sa s tým vysporiadať?

Zákazník je kráľom na trhu. V každom biznise všetci ponúkajú plus mínus to isté a viac menej za rovnaké ceny. Každý dúfa, že si vyberie práve jeho produkt alebo služby. 

Konkurencia nespí a usiluje sa presne o to isté. Ako sa s tým vysporiadať?

Profesionál v biznise konkurenciu nikdy neohovára a presvedčí vlastným výkonom! Je pripravený v každej situácii správne zareagovať: 

  1. Prezentuje v prvom rade svoju pridanú hodnotu, argumentuje silnými stránkami svojich produktov a služieb, ponúka vlastné benefity. Ak to všetko dokáže aj presvedčivo vymenovať, môže úspešne relativizovať cenový rozdiel.
  2. Vie, že to najpodstatnejšie, čo ho vždy a za každých okolností dokáže odlíšiť od akejkoľvek konkurencie je individuálny prístup personálu. Personálu a jeho správaniu preto venuje zvýšenú pozornosť. Je si vedomý toho, že práve prístup personálu ovplyvňuje v značnej miere zákaznikove vnímanie a jeho dojem z celej firmy, produktu alebo značky.
  3. Konkurenčnú ponuku veľmi dobre pozná. Znalosť konkurencie je však jeho prednosť a nie prostriedok!  Má pod kontrolou svoje emócie, keď zákazník začne porovnávať. Jeho názor akceptuje a pripomienky zákazníka, ktoré vyznievajú v prospech konkurencie si neberie osobne. Ak je to nevyhnutné, tak o konkurencii hovorí len v tretích osobách (napr. niektoré značky používajú …). 
  4. Nepoužíva informácie tak, aby poškodil konkurenciu. Je si vedomý toho, že ohováranie konkurencie je krátkozraké a kontraproduktívne a preto pracuje len s tým, čo má k dispozícii (silné stránky, benefity …) a nie s tým, čo má zlé alebo naopak nemá dobré konkurenčná firma.

V každom prípade však budú platiť slová Scotta Cooka: “Nesústreďte sa na konkurenciu, sústreďte sa na zákazníka!”

FILTER: #zákazník#predajca#servis#služby#profesionálny prístup#reklamácie
Poslať Vytlačiť

ĎALŠIE ČLÁNKY

Sledujte nás a inšpirujte sa

Novinky do vášho emailu

Vybrané referencie

Volkswagen Audi SEAT Cupra Porsche Slovakia Mercedes Benz PORSCHE ŠKODA KIA Hyundai Kia Motors BMW Peugeot Citroen Opel Nissan Jeep Motor Car IMPA DAREX McDonald's Porsche Iner Auto Slovakia Homola Woodcote Staffino Hotel Hviezdoslav ARVAL Connect coworking Todos Alfa Life Deťom s rakovinou technologický inkubátor STU Bratislava LION CAR AL-MI Alcar ELIT Best Drive ARS pneu BMA STRABAG LYRA FIAT Diamond Medical Basta Digital Visibility Rehab CAre Volvo Land Rover Jaguar Qex Muziker Individual Auto Design  FNsP F.D.Roosevelta Banská Bystrica FINAL-CD Vetpoint Autoprofit Hilek SKDP Nara JP Auto Eurovat Cech Auto Impex Coop Jednota Nové Zámky Group M DEAL Factory doveziem.to

Filter

Používame súbory cookies pre zlepšenie funkčnosti našich stránok. Používaním webstránok maxwill.sk nám dávate súhlas s ich používaním na uloženie informácií. Viac informácií
OK