loading

Autá už dnes treba predávať inak (1. časť)

Súčasný trend je jednoznačný: do showroomov postupne chodí stále menej ľudí kvôli kúpe auta, než tomu bolo ešte nedávno.

Prečo? Súčasný trend je jednoznačný: do showroomov postupne chodí stále menej ľudí kvôli kúpe auta než tomu bolo ešte nedávno. Svetlou výnimkou sú možno len celoplošné výpredajové akcie a zľavové manifestácie na podporu predaja. Ani toto však nefunguje všade rovnako. Recept na doživotnú slávu a úspech neexistuje, ale pár odporúčaní by sa mohlo hodiť.

Samotné značky sa výrazne snažia o rebranding a mnohé pochopili, že predajný priestor musí byť priateľský a prívetivý, najlepšie s vôňou čerstvo pomletej kávy. Je na každej prevádzke (dealerstve, koncesii, autosalóne), ako tento fakt využije vo svoj prospech. Malo by byť samozrejmosťou, že káva naozaj rozvoniava v čakacích zónach, že autá sú vyleštené, že celý showroom je vysvietený a plný usmiateho personálu.

Zanedbateľný nebude už navždy ani fakt, že rozhodujúcu úlohu má predajný a servisný personál v kontakte so zákazníkom. Všetci na trhu majú totiž absolútne porovnateľné služby aj produkty, ale existuje jediná vec, vďaka ktorej sa dokážu odlíšiť: individuálny prístup personálu k zákazníkovi. Aké jednoduché! A zároveň to najzložitejšie.

Ide o ľudí. Mali by mať osobnostné aj komunikačné predpoklady, aby dokázali získať a následne predovšetkým udržať zákazníka. Mali by mať schopnosť budovať si s ním vzťah. Mali by mať cit pre obchod a inštinkt lovca, keď zacítia príležitosť predať. Nemalo by im vadiť, že zákazník sa chce dovolať alebo kontaktovať sa aj po pracovnej dobe, atď. atď. Zopár takých poznáme, ale je to skôr výnimka než pravidlo. Čo z toho vyplýva?

Začnite analyzovať, či ste vždy vo firme urobili všetko tak, ako treba, aby ste využili každú príležitosť predať alebo udržať zákazníka, napr. že:

A to najdôležitejšie na záver. Sústreďte sa na prostredie, ktoré má dnes rozhodujúcu váhu takmer vo všetkom. Internet. Ale o tom viac až v ďalšom blogu. ;-)

FILTER: #zákazník#predajca#servis#služby#marketing#predvádzacia jazda#telemarketing#príležitosť#follow-up
Poslať Vytlačiť

ĎALŠIE ČLÁNKY

Sledujte nás a inšpirujte sa

Novinky do vášho emailu

Vybrané referencie

Volkswagen Audi SEAT Cupra Porsche Slovakia Mercedes Benz PORSCHE ŠKODA KIA Hyundai Kia Motors BMW Peugeot Citroen Opel Nissan Jeep Motor Car IMPA DAREX McDonald's Porsche Iner Auto Slovakia Homola Woodcote Staffino Hotel Hviezdoslav ARVAL Connect coworking Todos Alfa Life Deťom s rakovinou technologický inkubátor STU Bratislava LION CAR AL-MI Alcar ELIT Best Drive ARS pneu BMA STRABAG LYRA FIAT Diamond Medical Basta Digital Visibility Rehab CAre Volvo Land Rover Jaguar Qex Muziker Individual Auto Design  FNsP F.D.Roosevelta Banská Bystrica FINAL-CD Vetpoint Autoprofit Hilek SKDP Nara JP Auto Eurovat Cech Auto Impex Coop Jednota Nové Zámky Group M DEAL Factory doveziem.to

Filter

Používame súbory cookies pre zlepšenie funkčnosti našich stránok. Používaním webstránok maxwill.sk nám dávate súhlas s ich používaním na uloženie informácií. Viac informácií
OK